Powiat Pabianicki
Adres: ul Piłsudskiego 2, 95-200 Pabianice
Strona www: http://www.powiat.pabianice.pl
Fax: 42 215 91 66

Powiat Pabianicki leżący na terenie woj. łódzkiego i składający się z gmin: Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk, Pabianice oraz miast: Pabianice i Konstantynów Łódzki z uwagi na swoje położenie i uwarunkowania terenu jest bardzo atrakcyjny dla przedsiębiorców i inwestorów. Kilka kilometrów od centrum Pabianic powstał węzeł komunikacyjny „Róża”, który połączył drogi ekspresowe S-8 i S-14 z autostradą A2. Powiat Pabianicki może pochwalić się pięknymi zabytkami takimi jak: kościoły, renesansowy dwór kapituły krakowskiej, zabytkowy drewniany młyn, zabudowania pofabrykanckie oraz wiele innych interesujących obiektów turystycznych.

W Powiecie Pabianickim prężnie rozwija się infrastruktura sportowa stanowiąca ważny element polityki regionalnej. Na terenie powiatu jest 48 klubów sportowych, z czego 18 stanowią uczniowskie kluby sportowe. Władze powiatu intensywnie wspierają sport i kulturę fizyczną, a odzwierciedleniem tych działań są m. in. liczne inwestycje sportowe. To z myślą o młodych mieszkańcach powiatu, a w szczególności o rozwoju pabianickiej koszykówki żeńskiej, która sławi i promuje Pabianice w całym kraju powstała Powiatowa Hala Sportowa - nowoczesny ogólnodostępny obiekt sportowy, w którym można uprawiać wiele dyscyplin sportowych. Na terenie powiatu istnieje ponadto kilka kompleksów sportowych dla dzieci i młodzieży otworzonych w ramach rządowego programu „Moje boisko Orlik 2012”.

W najbliższym czasie Powiat Pabianicki rozpocznie budowę krytej pływalni, która będzie obiektem ogólnodostępnym dostosowanym również do osób niepełnosprawnych. Na terenie przyległym wydzielony zostanie teren zielony, siłownia i parking. Do pływalni będzie przylegało również zadaszone sztuczne lodowisko, które w okresie letnim będzie można wykorzystać do uprawiania innych dyscyplin sportowych. Powiat Pabianicki dużą wagę przywiązuje do zapewnienia godnych warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych. Rozbudowano i zmodernizowano Domy Pomocy Społecznej w Pabianicach i Konstantynowie Łódzkim, placówki spełniające unijne standardy. Dzięki szybkiemu i skutecznemu rozwojowi Powiatu Pabianickiego w ostatnich latach stał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów oraz dla społeczności lokalnej. Na terenie Powiatu Pabianickiego odbywa się wiele imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym i sportowym. Wiele z nich organizowanych jest przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach. W ostatnich latach powiat pabianicki pozyskał znaczącą liczbę zewnętrznych środków finansowych z przeznaczeniem na projekty miękkie, inwestycje oraz remonty w jednostkach podlegających powiatowi. Prężnie rozwijająca się infrastruktura wraz z zapleczem gospodarczo- inwestycyjnym sprawiła, że powiat pabianicki w ostatnich latach stał się atrakcyjny i ciekawy dla inwestorów.