Bełchatów
Funkcja: Prezydent Miasta
Adres: ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Strona www: http://www.belchatow.pl

Bełchatów to miasto liderów – liderów nie tylko w branży paliwowo-energetycznej, ale także najznamienitszych drużyn sportowych, odnoszących sukcesy w piłce siatkowej i nożnej – PGE GKS-u Bełchatów i PGE Skry Bełchatów.

To także idealne miejsce na wypoczynek, zarówno dla osób szukających relaksu i odprężenia, jak i miłośników aktywnych form spędzenia wolnego czasu. Znajdujące się w bliskim sąsiedztwie miasta kompleksy rekreacyjno-sportowe: „Słok”, „Wawrzkowizna” i „Góra Kamieńsk”- kuszą bogatą ofertą, która zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.

Dla wszystkich tych, którzy dotychczas nie mieli okazji odwiedzić Bełchatowa, nadszedł doskonały moment, ponieważ miasto przeżywa obecnie czas intensywnego rozwoju. Najlepszym tego przykładem jest rewitalizowane centrum Bełchatowa, będące idealnym miejscem do spotkań i wypoczynku – miejscem nowoczesnym, miłym dla oka oraz interesującym pod względem oferty kulturalno-rekreacyjnej. Obok wielu nowych rozwiązań, wprowadzonych w zmodernizowanym śródmieściu, turystów z pewnością zainteresuje „Siatkarska Aleja Gwiazd”, prezentująca i promująca sportowców posiadających najwybitniejsze osiągnięcia w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Do tego fontanny, które budzą zachwyt. „Podświetlana fontanna w Bełchatowie?! Rewelacja” - to głosy mieszkańców oglądających fontannę przy ulicy Kościuszki. Wspaniałe wodotryski strzelają w różnym tempie i na różną wysokość.

Bliżej Miejskiego Centrum Kultury umieszczona jest druga fontanna. Ta ma zupełnie inny charakter. Nie jest zjawiskowa, ale monumentalna. Jej centralnym elementem są cztery głazy kamienne w kształcie prostopadłościanu, przecięte wzdłuż wysokości, podświetlone białymi reflektorami.

W mieście nie brakuje miejsc stwarzających możliwości spotkań mieszkańców, wokół których skupia się życie kulturalne i rekreacyjne bełchatowian. Pozytywnie odbieranym przez odwiedzających jest niedawno otwarty po rewitalizacji Plac Narutowicza.