Członkowie


Konstantynów Łódzki
Imię i nazwisko: Henryk Brzyszcz
Funkcja: Burmistrz Miasta
Adres: ul. Zgierska 2, 95-050 Konstantynów ŁódzkiKonstantynów Łódzki to miasto nie tylko niskich podatków, przychylne poetom i kulturze.Największą atrakcją dla podróżujących po świecie jest bliskość Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta (9 kilometrów niezatłoczonej drogi do lotniska pokonuje się samochodem w 10 minut, boeingiem do Londynu dolecimy w 8 kwadransów).

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna znajduje się częściowo na terenie Konstantynowa, co dla ludzi biznesu stanowi bardzo ważny fakt, przy podejmowaniu decyzji o miejscu inwestowania.

Bogata jest oferta obiektów sportowych. Jednym z pierwszych obiektów była nowoczesna kryta pływalnia i ośrodek rekreacyjny nad stawami, potem piękna hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5, z której korzystają wszyscy mieszkańcy. Oddanie do użytku zespołu boisk Orlik 2012 zostało nagłośnione w mediach ogólnopolskich ("pierwszy Orlik w blokowisku"). Dzisiaj w Konstantynowie Łódzkim jest już drugi Orlik, a na stadionie mamy oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią. Nie można zapominać o bliskości łódzkiej Atlas Areny.

Ze wschodu na zachód Konstantynowa biegnie droga wojewódzka nr 710 z linią tramwajową, liniami autobusowymi i mikrobusowymi. Z północy na południe przebiega droga krajowa nr 71 będąca obwodnicą dla Łodzi.

W ostatnich kilku latach odmieniło się oblicze głównych ulic miasta. Dzisiaj ciąg komunikacyjny wschód - zachód stał się centrum inwestycji handlowych. Jeszcze przed kilku laty w całym mieście był jeden bank. Dzisiaj, jak zauważył jeden z bankowców, Konstantynów ma swoją Wall Street. Samorząd terytorialny stwarzając w Konstantynowie korzystne warunki do rozwoju przedsiębiorczości przyciąga kapitał. Banki na to szybko zareagowały, ulokowało się tu ich już 10. Obok nich powstają nowe placówki handlowe i lokują się znaczące instytucje.