Członkowie


Radomsko
Imię i nazwisko: Jarosław Ferenc
Funkcja: Prezydent Miasta
Adres: ul. Tysiąclecia 5, 97-500 RadomskoZ tradycji wyrasta, w kierunku nowoczesności podąża – tak w skrócie określa się charakter Radomska. Otwartość z różnorodnością, tradycja z nowoczesnością - to cechy nadające miastu niepowtarzalny klimat i wyjątkowość.Jako miasto wielkich szans należy do krajowej czołówki pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Kiedyś słynne z fabryki mebli oraz przemysłu metalowego, za sprawą firm, które związały swoją przyszłość z Radomskiem znane jest dziś z nowoczesnych technologii.

Doskonale przygotowana strefa inwestycyjna, dobrze skomunikowana, z pełną infrastrukturą techniczną zaowocowała milionowymi inwestycjami m.in. takich marek jak: Indesit Company Polska, Frigo Logistics, Bora Poland, Padav, Press-Glas, HSV, Aquila, Cortizo, Ball Packaging Europe. Największy w Europie magazyn wysokiego składowania wybudował tutaj duński koncern Jysk.

Unikatowe w skali kraju zabytki oraz wydarzenia kulturalne wyróżniają Radomsko na mapie turystycznej Polski. Główne imprezy - „Różewicz Open Festiwal”, Biennale Fotografii Czarno –Białej „Postać ludzka w pejzażu”, „Open by Night”, a także pamiątki historii - cmentarz żydowski (kirkut) i zagroda tatarska czynią Radomsko prawdziwą perełką na mapie kulturalnej i turystycznej Polski.

Więcej na www.radomsko.pl. Zapraszamy!