8 sierpnia 2016 Spotkanie Dyrektorów Biur OPOS
 
1 grudnia 2015 Zaproszenie na spotkanie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego
 
22 września 2015 Zapraszamy na nieodpłatne seminarium „Wybrane aspekty gospodarki finansowej gmin”
Archiwum komunikatów
współpracujemy z
 
Potrzeba racjonalnej integracji gmin, miast i powiatów w celu prowadzenia planowanych i przemyślanych działań promujących region łódzki doprowadziła do zarejestrowania w dniu 21 listopada 2007 r. Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego.

Członkami Stowarzyszenia są gminy: Łódź, Konstantynów Łódzki, Sieradz, Radomsko, Pabianice, Kutno, Bełchatów, Powiat Pabianicki, Ksawerów, Tuszyn, oraz Powiat Łódzki Wschodni.

Stowarzyszenie stanowi dla swych członków jedyne w swoim rodzaju forum dyskusyjne i opiniotwórcze, z możliwością realizacji projektów infrastrukturalnych. Brak organizacji o podobnym zasięgu na terenie województwa łódzkiego niesie niebezpieczeństwo braku wokandy dla gmin, miast i powiatów, które wspólnie mogą występować w obronie własnych interesów.

Szczegółowe cele i zadania oraz strukturę organizacyjną określa Statut Stowarzyszenia. Prawo o stowarzyszeniach stwarza duże możliwości dla swych członków w zakresie wyrażania ich poglądów oraz aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym i gospodarczym regionu.